BD nieuws september/oktober 2018

Beste mensen, 
 
Het bijenseizoen is bijna afgelopen wat buitenkast/-korf betreft, binnen gebeurt er natuurlijk wel een en ander. Omdat het seizoen de laatste jaren wat oprekt, d.w.z. het is later in het jaar pas echt kouder…hebben de bijen meer voedsel nodig dan decennia terug. Nu is 16 kilo wintervoer meer de norm geworden ipv 14 kg. Een volk heeft langer broed waardoor de temperatuur hoger moet zijn… 
 
Het was wel een bijzonder jaar met deze warmte en droogte. Weinig zwermen en daardoor minder vermeerdering van volken op deze wijze. Cursisten van dit jaar konden niet allemaal een zwerm krijgen, wat toch ook een gebrekkige praktijkervaring geeft. Niks aan te doen, maar wel de realiteit. En dan merk je dat bepaalde handelingen die je kunt doen, op bepaalde momenten, en als dat niet lukt, dat je dan veelal een jaar hebt te wachten…
 
Vanaf deze tijd is het weer tijd om bloembollen te bestellen en daar hebben we sinds enkele jaren ervaring mee en het breidt uit. In de bijlage staan een aantal voorbeelden van je kunt verwachten. Er worden verschillende pakketten aangeboden. 
 
Eind oktober is er voor gevorderden een 3 daagse cursus.  Na enkele jaren wil je je mogelijk verdiepen, opnieuw met elkaar kijken naar het imkeren zelf  en ook de achterliggende theorie met deskundigheid van 5 docenten,  die deze cursus verzorgen.  
 
Eind augustus was er in Doorn een internationale conferentie ‘Learning of the bees’, welke door meer dan 300 mensen is bezocht. Bijzonder omdat elke groep/organisatie uitging van wat heb ik en kan ik leren van bijen. Alles was in het Engels en er wordt gewerkt om de presentaties te bewerken en gereed te maken voor publiciteit.  
 
Hebben we 5 september j.l. de cursus imkeren op biodynamische grondslag in Wittelte kunnen afronden, en hebben we de organisatie rond voor de cursus volgend jaar in 2019. 
In de bijlage vindt je het bestand in pdf. 
 
Verder zijn Albert en ik, als leden van Het Bijenfonds opzoek naar mensen/organisaties die hun geld willen besteden aan projecten die honingbijen i.h.b. en insecten in het algemeen ten goede komen. Momenteel steunt het Bijenfonds een project Het bloeiend Landschap. In Duitsland is dit ‘hot’ en voldoet aan de wensen en eisen. Dit handboek wordt vertaald en eventueel aangepast aan de Nederlandse situatie maar dat zal weinig zijn. Daar hebben we geld voor nodig. http://www.hetbijenfonds.nl/het-bijenfonds—projecten.html
 
 
Zijn er vragen over een of ander laat het weten, 
 
hartelijke groet, 
 
Gabe